Bosch

Bosch Ev Aletleri’nin tarihi

Dünden bugüne Bosch Ev Aletleri

Bosch Ev Aletleri, nesillerdir günlük hayatın daha da kolaylaşmasını sağlıyor. Ev işlerinden bazılarını sizin yerinize onlar yapıyor. İşlerin daha çabuk bitmesini garanti ederek zamandan kazandırıp, yaşam kalitesini arttırıyor. Şimdi birlikte tarihçemizin en başına geri dönelim.

 

Ocak ve davlumbaz şık bir zeminde bir arada.

İndüksiyonlu pişirmenin gücünü, ventilasyon teknolojisiyle birleştirdik. Tek bir şık yüzeyde hem yemek pişirmenizi hem de buharı yakalamanızı sağlayan, yenilikçi ventilasyon teknolojisine sahip ocağımızı yarattık. Bu kusursuz çözüm, ayrı davlumbaz kullanma ihtiyacını ortadan kaldırarak baş üstü seviyesinde yer açmış oluyor. Mutfak adaları veya tavanı eğimli mutfaklar için harika bir çözüm olan ventilasyonlu ocağımız, müşterilerimize mutfaklarını planlarken gerek duydukları esnekliği sağlamış oldu.

130. yaşımızı kutladık!

Robert Bosch, Almanya’nın Stuttgart şehrinde iki arkadaşıyla birlikte 1886 yılında bir atölye açtı. 2016’da dünyanın farklı yerlerindeki 375.000 arkadaşımızla birlikte şirketimizin yüzüncü yaşını kutladık. 150’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren şirketimiz, kalite odaklı mühendislik anlayışının öncülük ettiği 130 yılın ardından Almanya’nın en büyük on şirketinin arasına girdi. Gerçek bir başarı öyküsü.

 

Wi-Fi-ready: Home Connect ile İnternete Bağlı Cihazlar.

Bosch, Home Connect teknolojisi sayesinde ev aletlerinizi evde olmasanız bile kontrol edebilmenizi sağlar. Kullanıcılarla buluştukları 2015’ten bu yana Wi-Fi bağlantısı sağlayan cihaz portföyümüz genişlemeye devam ediyor: Nesne Tanıma gibi son yenilikler meyveler ve sebzeler için buzdolabınızdaki en ideal noktayı gösteriyor. Connected Dry özelliği ise çamaşır makinenizin, yıkanan çamaşırların hacmini ve nem içeriğini kurutucunuzla paylaşmasını sağlıyor. Böylece kurutucunuz ideal kurutma programını anında seçiyor.

Hayallerdeki Fırın: Mükemmel Pişirme ve Rosto.

2014 yılında, fırınınız PerfectBake ve PerfectRoast teknolojilerinin birleşiminden doğan yeni bir akıllı özellik güncellemesine kavuştu. Yeni geliştirilen sensör kontrollü bu işlevler, yemeklerinizin pişirme sürecinin hangi noktasında olduğu hakkında fırınınızı bilgilendiriyor. Isı türünde, sürede ve sıcaklıkta yapılan otomatik ayarlamalar her yemekte en mükemmel sonuçları elde etmenize yardımcı oluyor.

 

 

Üretken yenilikçilik DNA’mıza işli.

Bosch, 2012’de yenilikçilik alanında yeni bir rekora imza attı. Grup bünyesindeki yaklaşık 90000 aktif patent ve patent uygulaması sayesinde dünyanın en yenilikçi şirketleri arasındaki lider konumumuzu sürdürdük.

Zeolith® teknolojili PerfectDry.

Bosch’un ayrıntılara karşı tutkusunun kökleri derinlerdedir. Kurutması zor plastik bulaşıklar, en son bulaşık makinesi teknolojimizin karşısında duramaz. PerfectDry, doğal mineral Zeolith®’i nemi bağlayarak sıcak havaya dönüştürmek için kullanır. 3 boyutlu hava akışı sayesinde bu hava kabin içine eşit dağıtılarak bulaşıkları kuvvetli ama nazik şekilde kurutur.

 

Deterjan dozu doğru olarak nasıl ayarlanır? Artık düşünmenize gerek yok.

Çamaşırlarınızın mükemmel bir şekilde yıkanması için artık tek tuşa basmanız yeterli. i-DOS akıllı dozaj sistemli yeni Bosch çamaşır makineleri, sizin için deterjan miktarını en doğru dozda ayarlar- Tek bir düğmeye basmanız yeterli. Tam dozunda kullanılan deterjan, sadece çamaşırlarınızı korumakla kalmaz, aynı zamanda çevre ve bütçenize de katkı sağlar.

Çevreyi korumak için önemli adımlar

Çevrenin korunması konusunun gündeme geldiği 90’lı yıllarda; insanların özellikle büyüyen ozon deliği ile ilgili endişeleri artıyor. Bosch çevre dostu yenilikleri çok önceden ortaya koyuyor. 1988 yılında Giengen fabrikasında üretilen buzdolaplarında CFC tüketimini yarıya düşüren Bosch; 1993 yılında tamamen CFC ve HFC içermeyen buzdolapları üretmeye başlıyor.

 

Meyve ve sebzelerin son tüketim tarihini uzatıyoruz.

Buzdolaplarında da yeni bir çağ başlıyor: 0’C-Chiller bölümü- Taze saklama tekniği ile besin maddeleri artık iki kat daha uzun süre taze kalıyor.

Bir ürün, birden fazla fonksiyon!

80’lerde, her alanda olduğu gibi ev aletlerinden de beklentiler artıyordu. Bosch da farklı fonksiyonları tek bir cihazda birleştirerek, ilk mikrodalga entegreli ankastre fırınlar ve kendi kendini temizleme teknolojisine sahip çok amaçlı fırınlar üretildi.

 

Sadece birkaç dakika içinde hazır…

70’lerde kadınlar da artık çalışma hayatına atılıyor ve ev işlerine çok daha az vakit ayırabiliyordu. Bu yeni dönemde Bosch, ilk mikrodalga fırınını piyasaya sürdü.

Çamaşır makinesi ve çamaşır kurutma makinesi bir arada.

70’lerde parlak pantolonları, mini etekleri ve polyester gömlekleri ara vermeden yıkayabilmek ve kurutabilmek için, kesintisiz programa sahip ilk tam otomatik kurutmalı çamaşır makinesini geliştirdik.

 

Kendisi küçük, etkisi büyük!

70’lerde elektrikli diş fırçaları, elektrikli süpürgeler ve daha birçok küçük ev aleti, hayatı kolaylaştırıyordu. Kahvaltı için haşlanmış yumurta hazırlamak bile Bosch’un 1970’te piyasaya çıkardığı ilk yumurta pişirme makinesi ile çok kolaylaştı.

Artık elde bulaşık yıkamak tarih oluyor!

60’larda, roller değişiyor ve ev hanımlarının işe gitmesi olağan dışı bir durum olmaktan çıkıyordu. Onların ev işlerini kolaylaştırmak için Bosch ilk bulaşık makinesini üreterek, bulaşıkları zahmetli bir şekilde elde yıkama devrini sona erdirdi.

 

Yıkama, sıkma, durulama – hepsi otomatik!

Bu yıllar ev hanımları için büyük adımların atıldığı bir dönemdi. İlk Bosch otomatik çamaşır makinesi sayesinde ev hanımları artık ailesine daha fazla vakit ayırabiliyordu.

İlk Bosch mutfak makinesi.

Modern evlere, artık daha fazla elektrikli ev aleti giriyordu. Piyasaya sürdüğümüz ilk mutfak makinesi ile yoğurmayı, kesmeyi, parçalamayı, püre yapmayı ve rendelemeyi kolaylaştırıyorduk. Bu yıllardan itibaren mutfak makinesi, ev hanımlarının en büyük yardımcısı olmaya başlamıştı.

 

 

Klasik Bosch buzdolapları piyasada!

Bosch, soğutucu ve dondurucu bölümleri ile çok daha kullanışlı bir buzdolabı piyasaya sürüyor. İnce model tasarımı aynı zamanda popülerliğine de katkıda bulunuyor. Klasik tasarımı ile bugün hala birçok evde bulunan bu buzdolapları, günümüzde en son teknoloji ile donatılmıştır.

Başarı hikayemizin başlangıcı. İlk elektrikli buzdolabı Bosch’tan…

1933’te, ilk ev aletimizi Almanya’da piyasaya çıkardık . Bosch’un küçük elektrikli buzdolabı, 60 litrelik kapasiteye sahip ve yuvarlaktı.

 

 

Ev aletlerinin geleceği burada başlıyor.

Artık Bosch şirketinin 10.000’den fazla çalışanı vardı ve motorlu araç ve endüstriyel teknoloji alanında dünya çapında faaliyet gösteriyordu. 1920’lerin sonunda Büyük Buhran etkisi altında yeni iş alanları açılacaktı. Bunlardan bir tanesi de elektrikli ev aletleri alanıydı.

Robert Bosch’un ilk atölyesinin temelleri, Bosch Ev Aletleri için atılıyor.

Hassas mühendislik bakış açısıyla kurduğu ilk atölyesi ile Robert Bosch, Stuttgart’ta başarı hikayemizin temellerini atıyordu. “Her zaman en iyiyi üretme” düşüncesi ile yola çıkan Robert Bosch, dürüst işçilik geçici kazançtan daha önemlidir prensibini benimsedi. Bu nedenle ürünlerimiz yaklaşık 125 yıldır, kaliteden ödün vermeden teknik mükemmellik ve mutlak güvenirlilikle eş anlama geliyor.

 

Back to list

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + 16 =